تایپوگرافی (بخش سوم)

تایپوگرافی (بخش سوم)

 

در آثار گرافیکی تصاویر و حروف بار پیام رسانی اثر را بر عهده دارند. در بسیاری از موارد، پیام نوشتاری با استفاده از حروف و متن به شکلی ارائه می شود که القای فرم(شکل) و تصویر را در اثر می نماید. «تایپوگرافی اثر گرافیکی است که حروف و کلمات ، ساختار اصلی آن را تشکیل می دهد و در واقع کم و کیف ترکیب بندی اثر به اعتبار نوشتار و یا حروف شکل می گیرد .

هدف اصلی تایپوگرافی ، سرعت بخشیدن به ارسال هرچه سریع‌تر پیام و برقراری ارتباط بصورت زبان بصری نسبت به نوشتار عادی باشد و مضمونی که از تایپوگرافی در اذهان جای گرفته ، آنست که حروف را بصورت درهم ریخته بر روی کار قرار گیرند. در صورتی که تایپوگرافی چنین نیست. تایپوگرافی به معنای کشف ارزش‌های بصری حروف برای بیان مفهومی جدید است و شاید بدلیل آنکه حروف چاپی فارسی به اندازه کافی دارای تنوع قلم و کاراکتر نیست ، اهمیت هماهنگی شکل و حروف با موضوع ، در جامعه ما بدرستی شناخته نشده و کمتر کسی به این نکته توجه کرده است.

ما برای رشد و پیشرفت تایپوگرافی باید با شناخت و توجه به ملاک‌های زیبایی‌شناسی این هنر بر پایه گرایش‌های بومی و ملی ، آن را در فضایی جهانی جستجو کنیم و با فهم صحیح از هنر ایران ، بویژه خوشنویسی ، تایپوگرافی ایران را از تایپوگرافی غربی متمایز کنیم.

هدف از این پژوهش بالا بردن کیفیت تایپوگرافی در طراحیهای گرافیکی و ایجاد خلاقیت در بین گرافیستهای جوان است.

ایجاد تنوعواستاندارد شدن حروف ایرانی طراحی منحصر به فرد افزایش مخاطب افزایش خلاقیت از ضروریات تحقیق می باشد.

66631256219e594a Death_by_Typography_by_GCORE Experimental_Typography_by_El_ArGeNtO Face_Typography_Style_by_thehonor2 falling__typography__by_crucialbiitch fe2d435dbdf83a22b7caa0ce21aad58c Final_Design_for_Typography_by_AnimationPhoenix fun_with_typography_2_by_mastadeath Gill_Sans_Typography_Poster_by_Shreeb Grunge_Typography_set_1_by_ardcor Grunge_Typography_set_2_by_ardcor Human_by_anjea hw__typography_in_the_wild_by_tsok I_love_helvetica_by_designalicious If_Typography_by_LadyLaryssa mj More_Crazy_Typography_by_roberlan More_typography_by_tiska Music_by_kimberlee314 Naruto_Typography_by_IsunaKun Nature_of_Typography_by_ASNSENSATION NUMB3RS_by_edelyne Orihime_Typography_Study_1_by_CirienPhoenix screen Short_poem_typography_by_randmbeauty

0 دیدگاه در “تایپوگرافی (بخش سوم)”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *